Haber

AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhurbaşkanımızın adaylığının önünde hiçbir engel yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, “Cumhurbaşkanımızın adaylığının önünde hiçbir engel yok. Cumhurbaşkanımızın bu seçimlerde yeniden aday olduğunu aylar öncesinden açıklamıştık. Başvuru usulüne uygun yapılmıştır.”

AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarına ilişkin Twitter hesabından açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhur İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olduğunu hatırlatan Çelik, “Bazı partilerin YSK’nın bu adaylığına karşı çıktığı basına yansıdı. Cumhurbaşkanımızın adaylığında bir sıkıntı yok.” Milletimizin iradesine sımsıkı bağlı kalarak, demokrasinin gücüne ve sandığa inanarak sürdürdüğü hayat” dedi.

Erdoğan’ın adaylığıyla ilgili sözde tartışmanın hukuki olmadığını vurgulayan Çelik, şunları kaydetti:

“Bu sözdeki tartışma, hukuksuz yollarla siyasette taraf tutmaya çalışan kötü huyların geri döndüğünü gösteriyor. Artık demokratik süreçlerde sadece aziz milletimizin taraf olduğu bir noktaya gelinmiştir. geçmişin vesayetçi zihniyeti bu gerçeği gölgede bırakmaktadır.Sözün özü, milletimizin sahip olduğu demokrasi sandıklarına kimsenin ipotek koyamayacağıdır.Demokratik seçimlerle milletin adayıyla rekabet etmekten korkan çevreler, Cumhurbaşkanımızın siyasi hayatı boyunca çeşitli siyasi durumlarda, “Bu yaklaşım, Cumhurbaşkanımızla demokrasi alanında rekabet etmekten korktuklarının itirafından başka bir şey değildi. Söz ve karar milletindir. Milletimiz, ülkemizin geleceği üzerine siyasi pazarlıklarla kumar oynamak isteyenlere para veriyor.” Bir kez daha demokrasi dersi verecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu