Haber

Haydi çocuklar Kuran’a koşun

Geçtiğimiz Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda okuyan 19 milyona yakın öğrenci karnelerini alırken, çocukların büyük bir hevesle Kur’an-ı Kerim’i öğrenmek için koşturduğu Yaz Kur’an Kursları’nda her yaz ‘Bismillah’ ediliyor. .

ÇOCUKLARIMIZI KURAN İLE BÜYÜTELİM

Diyabet İşleri Başkanlığı, akademik başarılarını manevi donatılarla pekiştirmek isteyen, iyi bir dinlenme ve yeni bilgiler öğrenme sürecini geçirmek isteyen çocukları yaz Kur’an kurslarına davet ediyor. Kayıtlar 10 Temmuz’a kadar devam ederken, yüz yüze eğitimler ise 3 Temmuz ortası ile 25 Ağustos tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.

BİR İNANÇ NESİL İÇİN HAREKETE GEÇELİM

Kuran, Siyer, Ahlak gibi derslerin yanı sıra camilere akın edecek çocuklara dinimiz İslam en güzel şekilde anlatılacak. Psikoloji Uzmanı, Eğitimci ve Yazar Adnan Kalkan, “Gelecek nesilleri diriltme, medeniyet kurma idealimize inanarak büyümüş gençlerle buluşalım” diyerek ailelerinden çocuklarını Kuran’a yönlendirmelerini istedi.

CAMİLER ÇOCUKLARLA TAŞIYOR

Yaz tatilinin çocukların ruhsal gelişimi açısından değerli olduğunu vurgulayan Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Hatammış, “Camilerimiz çocuklarla dolup taşmalı. Aileler ahiret imtihanını unutmasınlar. çocuklarının manevi eğitimini ihmal etmemelidir”uyardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu