Haber

Ömer Fethi Gürer’in Dinlediği Kuruyemişçi: “Bu Yıl Leblebi Bile Lüks”

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in dinlediği kuruyemişçi, “Bu sene nohut bile lüks. Çekirdeği 65 lira. Limon tuzu 10 lira. Bu sene satışı 95 lira. ev araba alıp limon tuzu alırdım yani 1 milyon liraya limon tuzu alırdım”Bu yıl 10 milyon lira karım oldu” dedi.

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Niğde’de kuruyemiş esnafını ziyaret etti. Kuruyemişçi dedi ki:

“Geçen yıl kahve satışlarımız çok iyi ve iyiydi. Alış ve satış fiyatımız, fakir ve hali vakti yerinde olanlara… Herkese hitap edecek durumdaydı. Şu anda 180 TL’ye Türk kahvesi satıyoruz. Üstelik, Alım var, elektrik ve yol giderlerimiz de var… O yüzden talebimiz düşüyor.”

Kuruyemişçi, Gürer’in “Kahvede bir fincan kahve ne kadar?” soru üzerine; “Bir fincan kahve 30 lira” dedi. Gürer’in sorusuna yanıt veren esnaf, geçen yıl bir fincan kahvenin 10 lira olduğunu bildirdi.

Gürer, “Yani artık kahve içmek lüksün lüksü haline geldi” dedi.

Kuruyemişçi ayrıca; “Nohut bile lüks bu sene. Çekirdek 65 lira. O lüks. Ya da limon tuzu 10 liraydı, bu sene satışı 95 lira. Evimizi, arabamızı satıp limon tuzu alsaydık yani Ben 1 milyon liraya limon tuzu alsaydım bu yıl eşim 10 milyon lira olacaktı.” Eskiden limon tuzunu 8 liradan alırdık, 15 liraya satardık. Bu yıl 75’ten alıp 95’ten satıyoruz. Vatandaş şimdi bir kilo turşu salça satıyor ama şimdi biz 250 gram satıyoruz” dedi.

Esnaf, “Elektriğe gücüm yetmiyor, kiraya da gücüm yetmiyor. Bir yıllık evliyim. Çocuk sahibi olmaktan korkuyorum. Eşim anaokulunu bitirdi, şimdi evde. Ya da birlikte çalışıyor” dediler. ben buradayım.”

kepez-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu