Haber

Terme Belediye Başkanı Kılıç’tan 10 Kasım mesajı

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kılıç, mesajında, Ulu Önder’in gidişinin derin üzüntüsünü yaşarken, “en büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünü kutlama onuruna sahip olduklarını belirtti.

Kılıç, bugün Türkiye Cumhuriyeti’nde bağımsız ve özgür yaşamlarını sürdürebilmelerini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e, silah arkadaşlarına, sayısız şehit ve gazilere, isimsiz kahramanlara borçlu olduklarını vurgulayarak, şöyle konuştu:

“Atatürk, ömrünü vatanına adamış, hayatı boyunca milleti için çalışmış, adını tarihimizin sayfalarına altın harflerle yazdırmış değerli bir komutan ve devlet adamıdır. Türkiye Cumhuriyeti ilerlemeye devam ediyor. geçmişinden aldığı güçle, tüm engelleme çabalarına rağmen emin adımlarla büyümektir.Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919’da yaktığı istiklal meşalesiyle, tarihten bu yana özgür yaşayan milletimizin kurtuluşunu sağlamıştır. Ezelden beri küllerinden doğan, kendisine dayatılmak istenen esaret zincirlerini kıran ve “en büyük eserim” dediği Cumhuriyeti kurarak bize emanet eden Atatürk’ün ölümünün 85’inci yılında “Ben Yoldaşlarımızı, tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygıyla anıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu