Haber

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar: Özgün ve samimi bir değerlendirme bize güç katar

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, seçim sonuçlarının samimi ve samimi bir şekilde değerlendirilmesinin kendilerini güçlendireceğini belirterek, “Kimse bundan korkmasın, kimse sorumluluktan kurtulmak için bahane aramasın. HDP ve Yeşil Sol Parti aday olacak” dedi. Bu süreci aşağıdan yukarıya doğru yapacak ve ne gerekiyorsa yapacağız.” dedi.

Yeşil Sol Parti ve HDP il başkanları seçim sonuçlarını fiyatlandırmak için gündeme geldi.

Sancar, HDP Genel Merkez’deki toplantıda yaptığı konuşmada, seçim ve sonrasına ilişkin değerlendirme toplantılarını sürdürdüklerini söyledi.

Zor bir dönemin geride bırakıldığına değinen Sancar, şunları kaydetti:

“Bu süreci tüm boyutlarıyla tartışmak, tartışmak ve gerekli sonuçları çıkarmak için her düzeyde görüşmeleri sürdürüyoruz. Halk toplantıları da devam edecek ve sonunda konferans ve ardından kongre ile bu süreci tamamlayacağız. Konferans ve kongre süreçlerinde bu tartışmalardan çıkardığımız sonuçların gereğini yerine getireceğiz.”

Seçimden bekledikleri sonucu alamadıklarını yaptıkları toplantı ve açıklamalarda açıkça ortaya koyduklarının altını çizen Sancar, “Hedeflerimiz vardı, bu hedeflere ulaşamadık. Bu açıdan da halledilmesi gereken çok konu var. sorgulandı.” değerlendirmesini yaptı.

Daha sağlıklı bir değerlendirme için süreci tüm boyutlarıyla ele almak gerektiğini belirten Sancar, seçimlerin adaletsiz, eşitsiz ve baskıcı bir ortamda yapıldığını kimsenin unutmaması gerektiğini söyledi. Sanki normal bir seçim sürecinden geçilmiş gibi bir değerlendirmenin gerçek sonuçlara yol açamayacağını belirten Sancar, şunları kaydetti:

“Biz bu süreçte sorgularken eksiklerimizi, yanlışlarımızı samimiyetle tartışıyoruz. Çünkü bu adaletsiz ve baskıcı rejim tüm hızıyla devam ediyor ve mücadele liderlerini bekliyor. Mücadele ve önderlik rolünü üstleneceksek tabii ki; kendimizi yenilemeye ihtiyacımız olduğunu görmeliyiz.”

Hataların düzeltilmesinin ancak açık tartışma, samimi eleştiri ve doğru özeleştiri ile mümkün olduğuna işaret eden Sancar, şu görüşleri paylaştı:

“Gerçek ve samimi bir değerlendirme bize güç katacaktır. Bundan kimse korkmasın, kimse sorumluluktan kurtulmak için bahane aramasın. HDP ve Yeşil Sol Parti bu süreci aşağıdan yukarıya yürütecek, gereğini yapacaktır.” Biz buradayız, konuşuyoruz, eleştireceğiz, özeleştiri yapacağız, sorumluluklarımıza sahip çıkacağız.” Gerekenleri eksiksiz yerine getireceğiz ve yolumuza devam edeceğiz.”

yaglidere-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu